ZASADA DZIAŁANIA

Bezpośrednie połączeniu rur próżniowych ze zbiornikiem wodnym , ogranicza straty ciepła oraz wyklucza zastosowanie urządzeń wymuszających obieg wody. W zestawach solarnych UNITE wykorzystywane jest ciśnienie sieci wodociągowej , natomiast wytworzona energia cieplna przez rury próżniowe za pośrednictwem wymiennika nazywanego ciepłowodem, oddawana jest szybko i bezpośrednio do zbiornika z wodą usytuowanego nad rurami. W modelu zestawu solarnego UNITE-135-15+ zastosowano większą powierzchnię głowicy grzewczej ciepłowodu . Efektem takiego rozwiązania jest szybsze nagrzewanie wody , przy jednoczesnym nie zwiększając pola powierzchni czynnej rur próżniowych. Model UNITE 135-15+ dedykowany jest gospodarstwom domowym o większej ilości użytkowników CWU.

OPIS BUDOWY ZESTAWU

Ciśnieniowy słoneczny podgrzewacz wody PROMATICS UNITE -135-15-PLUS 24

Zbiornik wody wykonany jest z nierdzewnej stali kwasowej i izolowany pianką poliuretanową o grubości 55mm. będącą idealną ochroną przed wystudzeniem wody w zbiorniku w nocy, a jednocześnie izolacja taka pozwala przechować wodę w wysokiej temperaturze w okresie niskiego promieniowania słonecznego, zwłaszcza w dni pochmurne. Dodatkowo zewnętrzny płaszcz zbiornika jest laminowany folią odporną na promieniowanie UV.

Stelaż wykonany jest z aluminium, zapewniając lekką i stabilną konstrukcję. Elementy stelażu wykonane są precyzyjnie i w bardzo prosty i szybki sposób można wykonać montaż całości zestawu. Rury próżniowe wykonano z najwyższej jakości szkła borowo-krzemowego o zwiększonej odporności na czynniki zewnętrzne.

Wymienniki – ciepłowody zostały wykonane z czystej miedzi, zastosowano w nich luty twarde i mechaniczne ściskanie ścianek, stanowiące o dużej wytrzymałości połączeń na wzrost ciśnienia czynnika roboczego oraz wysokich temperatur. Kompletny zestaw solarny składa się z:

  • 15-szt kompletnych rur próżniowych,
  • komplet elementów stelażu,
  • zasobnik wodny – 135 litrów,
  • zawór bezpieczeństwa,
  • zawór napowietrzający,
  • anoda magnezowa,
  • pasta termiczna.

MONTAŻ ZESTAWU SOLARNEGO UNITE

Instalacja zestawu solarnego UNITE jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności czy kwalifikacji. Zasilanie zestawu solarnego bazuje na ciśnieniu sieci wodociągowej i nie ma potrzeby montażu urządzeń typu pompa obiegowa i sterowniki. Wystarczy tylko umiejętnie wpiąć się do istniejącej w budynku instalacji CWU. Prosta konstrukcja oraz łatwość montażu zestawów solarnych UNITE daje wiele możliwości co do doboru dowolnego miejsca ich instalacji.

ZWROT KOSZTYÓW INWESTYCJI I UŻYTKOWANIA

Zestawy solarne UNITE to niskonakładowa inwestycja, która bardzo szybko się zwraca. Maksymalnie już po 2 latach następuje zwrot kosztów inwestycji. Ze względu na brak zastosowania w instalacji urządzeń elektrycznych koszty eksploatacyjne nie występują. Dodatkowym atutem niewymiernym materialnie jest czas jaki oszczędzamy by przygotować ciepłą wodę do użytku, słońce zrobi to za nas.

ZADZWOŃ: +48 504-810-407

Mail: biuro@promatics.pl

logo-solar/